Finale LP
TOK UTAKMICE/Manchester City - Chelsea 0:1
Chelsea je drugi put u historiji osvojio Ligu prvaka.
29.05.2021. u 20:42

Londonski klub u finalu elitnog takmičenja nadigrao je Manchester City rezultatom 1:0. Gol odluke dao je Kai Havertz u 42. minuti.

Teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________

Kraj. Chelsea je prvak Evrope.

90. minut: Sedam minuta nadoknade.

80. minut: Deset minuta dijeli Chelsea od drugog naslova u Ligi prvaka.

76. minut: Ulazi i Aguero. Sterling ide van igre.

72. minut: Velika šansa za Chelsea da dokrajči rivala. Havertz je proigrao Pulišića, a ovaj šutira pored gola Cityja.

66. minut: Werner je izašao, a u igri je Pulišić.

64. minut: Fernandinho umjesto Bernarda Silve u timu Cityja.

60. minut: Iz igre izlazi De Bruyne. On  se povrijedio nakon sudara s Rudigerom. U suzama je otišao s travnjaka. Zamijenio ga je Gabriel Jesus.

49. minut: U posljednjih šest finala timovi koji su prvi postigli gol na kraju su stigli do trofeja.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme u Portu.

Kraj prvog poluvremena. Chelsea nosi na odmor minimalnu prednost.

45. minut: Tri minute nadoknade prvog dijela.

43. minut: GOOOOOOL. Chelsea vodi. Havertz je pogodio. Njemačkom fudbaleru ovo je prvi gol u 12. meču koji igra ove sezone u Ligi prvaka.

38. minut: Prinudna izmjena u Chelseaju. Zbog povrede izlazi Thiago Silva, a ulazi Andreas Christensen.

34. minut: Gundogan je prvi igrač koji je zaradio žuti karton.

28. minut: Foden u šansi nakon dodavanja De Bruynea, ali blokira Rudiger u zadnji čas.

14. minut: Odlična prilika za Wernera čiji šut brani Ederson.

10. minut: Werner je mogao dovesti Chelsea u vodstvo, promašio je loptu. Poslije toga kontranapad Cityja, interveniše odbrana londonskog kluba. Uzbudljiv početak.

7. minut: Sterling je bio u dobroj šansi, samo korner za City.

1. minut: Krenuo je susret.

20:53 U toku je svečana ceremonija otvaranja.

20:44 Meč sudi španski arbitar Mateu Lahoz.