Najveći turski derbi
Tri crvena i 12 žutih kartona: Galatasaray nakon više od 20 godina u gostima pobijedio Fenerbahče
U najvećem derbiju turskog fudbala, Galatasaray je večeras u gostima pobijedio Fenerbahče rezultatom 3:1.
23.02.2020. u 20:11

Galatasaray je velikog gradskog rivala pobijedio u gostima nakon više od 20 godina. Posljednji put je slavio 1999. godine.

Fenerbahče je poveo u 21. minuti golom Maxa Krusea, a izjednačio je Ryan Donk u 40. minuti. Radamel Falcao je u 81. minuti preokrenuo rezultat golom s bijele tačke.

Utakmicu je riješio Henry Onyekuru u šestoj minuti nadoknade.Sudija Halil Meler je tokom utakmice, koja je produžena čak deset minuta, pokazao tri crvena i 12 žutih kartona.

Kod domaćina su isključeni trener Ersun Yanal i Deniz Turuc, a kod gostiju Younes Belhanda.