Zvanično
Trijumf u Podgorici: Rukometaši BiH izborili plasman na Evropsko prvenstvo!
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zvanično se plasirala na Evropsko prvenstvo koje će se 10. do 28. januara sljedeće godine održati u Njemačkoj.
30.04.2023. u 19:34

Izabranici Irfana Smajlagića večeras su Podgorici savladali Crnu Goru u posljednjem susretu kvalifikacija za EURO rezultatom 25:23, čime su potvrdili plasman na smotru najboljih selekcija Evrope (U prošlom kolu su pobjedom protiv Slovenije 99 posto bili blizu plasmana).

Crnogorci su odlično otvorili meč i poveli sa 2:0.

Bh. rukometaši su prvi gol postili tek u četvrtoj minuti kada je pogodio Panić.

Igrala se 12. minut kada su domaći imali četiri gola prednosti.

Nakon što su golmani Ahmetašević i Simić branili gotovo sve na obje strane u prvih 15. minuta, uslijedila je golijada.

Zmajevi prave seriju 5:0 i preko Panića dolaze do vodstva 7:6.

Nakon toga su se smjenjivala vodstva, a naši momci su na poluvrijeme otišli sa golom prednosti (14:13).

Izabranici Irfana Smajlagića sjajno su otvorili drugo poluvrijeme i došli do četiri gola razlike (18:14).

Crnogorci su se u nekoliko navrata približili na dva gola zaostatka, u 43. minuti stigli i do jedan gol zaostatka, ali nisu imali snage za novi preokret ponajviše zahvaljujući sjajnom Benjaminu Buriću, koji je zaključao gol Zmajeva.

Naš tim su do pobjede vodili Mirko Herceg sa sedam pogodaka, Marko Panić sa šest te Luka Perić sa pet pogodaka.

Ovo je za bh. rukometaše bio treći uzastopni plasman na EP.

Zmajevi su ovim trijumfom završili kao drugoplasirani. Slovenija je završila prvoplasirana u našoj grupi, dok će na EP i Crnogorci kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija.