Pripreme za EP
Turska u prijateljskom meču s 2:0 savladala Moldaviju
Nacionalni tim Turske savladao je rezultatom 2:0 reprezentaciju Moldavije u prijateljskom meču koji je organiziran uoči predstojećeg Evropskog prvenstva, javlja Anadolu Agency (AA).
03.06.2021. u 21:42

Utakmica je igrana na stadionu Benteler u njemačkom gradu Paderbornu, a selektor Turske Senol Gunes je na teren izveo potpuno novi početni sastav u odnosu na prvi tim koji je prije nekoliko dana igrao prijateljski meč sa Gvinejom (0:0).

Prvo poluvrijeme je proteklo bez izglednijih prilika i bez golova, a izabranici turskog selektora Gunesa su u drugom poluvremenu zaigrali odlučnije i golovima Buraka Yilmaza i Cengiza Undera došli do sigurne pobjede rezultatom 2:0.

Meč su s tribina gledali predsjednik Fudbalskog saveza Turske (TFF) Nihat Ozdemir i članovi Upravnog odbora turske kuće fudbala.

Turska će utakmicom protiv Italije u Rimu 11. juna otvoriti Evropsko fudbalsko prvenstvo, a u grupi s te dvije selekcije su Švicarska i Vels.