PLBiH, 5. kolo
Tuzla City bez problema protiv Olimpika, remi Krupe i Radnika
Fudbaleri Tuzla Citya ostvarili su pobjedu protiv Olimpika u meču 5. kola Premijer lige BiH.
23.08.2020. u 18:44

Građani su slavilili sa 3:1, a niti jednog trenutka nije došala u pitanje njihova pobjeda.

Domaći tim je na Tušnju poveo u 19. minuti. Maksimović je šutirao, loptu blokira jedan fudbaler Olimpika, a sudija Jelić pokazuje na bijelu tačku. Najstrožiju kaznu izveo je Vojo Ubiparip i pogodio za 1:0.

Sedam minuta kasnije je već 2:0. Ajdin Nukić je sjajnom solo akcijom udvostručio prednost.

Gosti iz Sarajeva se nisu predavali i samo dvije minute kasnije dolaze do gola. Na ubačaj Zebe pogađa Milanović za 2:1.

Nakon sat igre Tuzlaci su stigli i do trećeg gola. Džafić je izveo korner nakon kojeg Barišić pogađa mrežu gostiju. Konačnih 3:2 postavio je Osmanović.

Radnik i Krupa podijelili su bodova u kanjonu Vrbasa.

Bijeljinci su poveli u 59. minuti kada je pogodio Zukić, a deset minuta kasnije izjednačio je Mandić, što je bio i konačan rezultat.

Rezultati, parovi, sudije i satnica

Željezničar - Mladost DK 0:1 (Hadžić 32)

Široki Brijeg - Borac 3:0 (Radeljić 23, Jović 37, Pervan 51)

Zrinjski - Sloboda 1:0 (Mašić 21)

Krupa - Radnik 1:1 (Mandić 69 / Zukić 59)

Tuzla City - Olimpik 3:2 (Ubiparip 19pen, Nukić 26, Barišić 61 / Milanović 28, Osmanović 90)