Petarda na Etihadu
U duelu dva Cityja Leicester obrukao Manchester
Engleski viceprvak Manchester City doživio je težak poraz od Leicester Cityja. Lisice su na Etihadu do vrha napunile mrežu izabranika Pepa Guardiole, a gosti su slavili sa 5:2.
27.09.2020. u 19:33

Utakmica je odlično počela za Građane. Već u četvrtoj minuti bivši fudbaler Leicestera Riyad Mahrez pogodio je za 1:0. Da gosti na pauzu ne odu s golom zaostatka pobrinuo se Jamie Vardy koji je u 37. minuti bio siguran realizator najstrožije kazne.

Dešavanja u prvom dijelu nisu ni slutila da će domaćin pretrpjeti pravu rezultatsku katastrofu.

Vardy je u 54. minuti donio preokret Leicesteru, a do hat-tricka iskusni napadač stigao je u 58. minuti, kada je još jednom bio siguran izvođač najstrožije kazne.

Maddison je u 77. minuti povisio na 1:4, da bi Ake u 84. smanjio na 2:5. Konačnih 2:5 postavio je Tielemans iz trećeg penala za goste na ovom meču, pa su Lisice po prvi put u klupskoj historiji sezonu u Premier ligi otvorile s tri vezena pobjede.

Golove s utakmice Manchester Ciyty - Leicester City pogledajte OVDJE.