Grupa D
Ukrajinci u Kijevu ispustili pobjedu protiv Finske
U meču drugog kola grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Ukrajina i Finska su u Kijevu podijelile bodove.
28.03.2021. u 22:40

Duel je okončan rezultatom 1:1, a oba gola viđena su u zadnjih 10 minuta meča.

Poveli su Ukrajinci preko Moraesa u 80. minuti, a izjednačenje i bod Finskoj donio je Pukki iz penala u 89. minuti. Napadač Finske je i izborio najstrožu kaznu. Pukki je ukrao loptu neopreznom Mykolenku, a ovaj ga srušio u šesnaestercu, zaradivši direktan crveni karton.

Francuska je danas slavila u Kazahstanu sa 2:0, a BiH je bila slobodna.

Trikolori poslije dva kola imaju četiri boda, Finska i Ukrajina po dva boda, a BiH iz jedne odigrane utakmice jedan osvojen bod. Kazahstan je bez bodova.

Francuzi u srijedu gostuju na Grbavici kod selekcije BiH, a Ukrajinci dočekuju Kazahstan. U trećem kolu slobodna je Finska.

Grupa B - Gruzija - Španija 1:2, Kosovo - Švedska 0:3

Grupa C - Bugarska - Italija 0:2, Švicarska - Litvanija (1:0 u toku)

Grupa D - Kazahstan - Francuska 0:2, Ukrajina - Finska 1:1

Grupa F - Danska - Moldavija 8:0, Austrija - Farski Otoci 3:1, Izrael - Škotska 1:1

Grupa I - Albanija - Engleska 0:2, Poljska - Andora 3:0, San Marino - Mađarska 0:3

Grupa J - Armenija - Island 2:0, Sjeverna Makedonija - Lihtenštajn 5:0, Rumunija - Njemačka 0:1.