Skroman učinak
Xavi bijesan zbog ispadanja Barcelone iz Lige prvaka: Počinjemo od nule
Bijesan sam. Ovo je naša realnost. Zbog toga sam bijesan. Moramo se suočiti s ovom situacijom. Počinjemo od nule. Nemamo drugog izbora, izjavio je Xavi Hernandez, trener fudbalera Barcelone, koja je ispala iz UEFA Lige prvaka.
09.12.2021. u 11:13

Slavni klub iz Španije sinoć je deklasiran u Minhenu od Bayerna (0:3), te je zauzeo treće mjesto u grupi E i u februaru će takmičenje nastaviti u UEFA Evropa ligi, prenosi Anadolu Agency (AA).

- Dominirali su na terenu, iako smo mi ti koji želimo uvijek dominirati. Moramo više jer mi smo Barcelona - istakao je Xavi dodavši:

- Cilj nam je Liga prvaka, ne Evropa liga. Moramo naporno raditi. Volim ovaj klub i dat ću život da stvari ponovo krenu nabolje.

Barcelona je u šest ovosezonskih utakmica UEFA Lige prvaka pobijedila samo Dinamo iz Kijeva, minimalnim rezultatom 1:0. Osvojila je još samo bod protiv Benfice (0:0). Igrači katalonskog ponosa postigli su svega dva gola. ​​​​​​​