Super liga Srbije
Zakarić se u prvom "večitom derbiju" morao zadovoljiti bodom
23.09.2018. u 20:58
Goran Zakarić FK Partizan - FK Crvena zvezda 1:1

Najveća utakmica Srbijanskog fudbala, duel između Partizana i Crvene zvezde, koji je odigran večeras na stadionu u Humskoj, okončan je bez pobjednika (1:1).

Domaći su prvi stigli do vodstva u meču devetog kola srbijanske Super lige, a Partizan je poveo u 33. minuti zahvaljujući sjajnom golu Ricarda Gomesa.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine i bivši fudbaler Željezničara večeras je upisao svoj prvi nastup u "večitom derbiju", kako u Srbiji popularno nazivaju duel dva najveća tamošnja kluba.

Ipak, Zakariću i saigračima slavlje je uskratio pogodak Boakyea u 73. minuti poslije asistencije Bena.

Partizan tako nije uspio Zvezdi nanijeti prvi ovosezonski poraz, ali jeste prekinuo seriju crveno-bijelih od sedam uzastopnih pobjeda.