Prijateljski meč
Željezničar bolji od Ozrena, hat-trick Dacića
Željezničar i Ozren odigrali su prijateljski meč i na taj način obilježili 95 godina od osnivanja fudbalskog kluba iz Semizovca.
29.08.2018. u 19:31

Fudbaleri Željezničara u prijateljskoj utakmici savladali su Ozren iz Semizovca s uvjerljivih 6:0.

Utakmica je počela prilikama za Filipa Arežinu i Stojana Vranješa, a nešto kasnije je pokušao i Anel Šabanadžović, ali neuspješno.

Poslije nekoliko dobrih intervencija domaćeg golmana Bajramovića, Željezničar je do vodstva stigao u 22. minuti. Dobru asistenciju Dacića u gol je pretvorio Mušović.

Dvije minute poslije bilo je 2:0. Ovoga puta je Mušović dobro proigrao Šabanadžovića, koji se lijepo rješava svog čuvara, a potom asistira Daciću.

U 33. minuti Željo postiže treći gol. Šehić je ubacio, a Mujić se dobro snašao i matirao golmana Ozrena za 3:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je još tri gola za goste sa Grbavice.

Dacić je u 71. minuti šutirao sa distance a lopta je prevarila golmana domaće ekipe za četvrti gol Plavih. Već u narednom napadu bilo je 5:0. Kaljić je lijepo gurnuo za Aljića, koji je dobrim driblingom vara golmana Ozrena i pogađa mrežu iza njegovih leđa.

Konačnih 6:0 postavio je Dacić u 77. minuti meča.

Ozren - Željezničar 0:6 - Ilijaš 29.08.2018.