Hodžić odlučio meč
Željo uz fenomenalnu podršku proslavio rođendan i preuzeo vrh
Petu ovosezonsku pobjedu Premijer ligi Bosne i Hercegovine upisao je Željezničar.
18.09.2022. u 20:56

Plavi su u utakmici u kojoj je klub obilježio 121 godinu postojanja, savladali Slogu iz Doboja rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Armin Hodžić u 38. minuti.

Rođendan Željezničara na Grbavicu je došlo proslaviti oko 8.000 navijača.

Sjajan ambijent, huk s tribina, natjerali su Želju da od prve minute krene agresivno, pa su odmah na startu prijetili Santos i Beća.

Ipak, Sloga je dobro zatvarala sve prilaze golu, a s druge strane opasni su bili iz kontranapada. Raspoložen je bio Kulenović, koji je u 28. minuti sjajno u šansu izbacio Jankovića, a udarac fudbalera Sloge zaustavio je Bender.

Deset minuta kasnije viđen je jedini pogodak na meču. Centrirao je Štilić, Hodžić bio najbolji u skoku i glavom loptu pospremio u mrežu Sloge.

Drugih 45 minuta donijelo je manje prilika, a više tenzija na terenu.

Sloga je probala promjenom sistema igre probala napraviti nešto više, ali Željo je na sve pokušaje imao dobar odgovor.

Željo i Široki sada predvode tabelu. Oba tima imaju po 19 bodova. Širokobriježani su u komšijskom derbiju savladali Posušje sa 1:0. Tim s Pecare ima i utakmicu manje od Plavih.