Sjajni Plemići
Fudbaleri Zrinjskog odbranili titulu prvaka Bosne i Hercegovine
Fudbaleri Zrinjskog su apsolutno zasluženo i dominantno postali prvaci Bosne i Hercegovine za sezonu 2022/23.
30.04.2023. u 18:21

Plemići su danas savladali Posušje sa 2:0 i dominantno došli do odbrane titule prvaka naše zemlje.

Strijelac oba gola bio je Nemanja Bilbija u 60. i 73. minut (iz penala).

Mostarci trenutno imaju 17 bodova prednosti (uz utakmicu više) u odnosu na Borac pet kola do kraja.

Teško da se možemo sjetiti kada je neko posljednji put ovako dominirao bh. fudbalom tako da titula Zrinjskog ove sezone prolazi bez ijedne jedine mrlje.

Zrinjskom je ovo osmi pehar kojeg dobija najbolja ekipa u Bosni i Hercegovini.

Plemići su prethodno bili prvaci u sezonama 2004/05, 2008/09, 2013/14, 2015/16, 2016/2017, 2017/2018. i 2021/2022.

Zrinjski je do prošlog kola bio u fenomenalnom nizu od 16 pobjeda (26 mečeva bez poraza).

U drugom susretu koji je odigran u istom terminu Sloga i Leotars su podijelili bodove u jednom od derbija za opstanak.

Slogu je u vodstvo doveo Nikolić u 12. minuti. Konačan rezultat susreta postavio je Aćimović u 80. minuti.