Pobjeda u Tuzli
Bosna se plasirala na final four Kupa Mirza Delibašić
Pobjedom u finalnom susretu Kupa sistema A, košarkaši Bosne plasirali su se na završnicu Kupa Mirza Delibašić. Sarajlije su u tuzlanskom Mejdanu savladale Slobodu rezultatom 94:89.
08.02.2023. u 23:21

Gosti su većim dijelom susreta imali prednost, ali se ni Sloboda nije predavala, iako su igrali oslabljeni, bez kapitena Đorđa Lelića.

Posebno je bila efikasna prva četvrtina koju su gosti riješili u svoju korist 29:28. Na poluvremenu Bosna je imala +3 (49:46).

Collins 13 i Sejfić sa 10 poena bili su dvocifreni kod Bosne. Jeftić 14, Scott i Alikadić po 11 i Talley 10 poena istakli su se kod Slobode u prvom poluvremenu.

Trojkom Hasandića Sloboda dolazi do izjednačenja 52:52 u 22. minuti utakmice. Bosna ubrzo ide na +5, 57:52 poenima Dragovića.

Sloboda ide po novo izjednačenje tricom Hasandića za 71:71 u 32. minuti utakmice. Nakon čega Jeftić pogađa za 73:71. Gosti tricom Verlaševića vraćaju vodstvo 81:77 u 36. minuti igre.

Posljednje izjednačenje ubilježeno je u finišu kada Scott pogađa za 89:89, ali u presudnim trenucima košarkaši Bosne su "prelomili" utakmicu i došli do pobjede.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Joshua Scott sa 21 poenom i Zoran Talley sa 19 postignutih poena. Bosnu po efikasnosti su predvodili Ismet Sejfić sa 24 poena i 15 skokova, dok je 14 poena postigao Nedim Buza.

Final-four Kupa Mirza Delibašić  igra 18. i 19. februara, a do sada su plasman izborili Bosna, Široki, Igoeka, a četvrti učesnik znat će se nakon utakmice Borac - Budućnost Prolab. Grad domaćin još nije određen, a trener Bosne Dženan Rahimić priželjkuje da to bude Sarajevo.

- Što se tiče final foura Kupa Mirza Delibašić volio bih da se igra u Sarajevu i zbog navijača i zbog svega. Nadam se da će ljudi u klubu učiniti sve da igramo u Sarajevu - rekao je Rahimić nakon pobjede u Mejdanu.