Premiership
Everton pobjedom protiv Arsenala prekinuo niz loših rezultata
Fudbaleri Evertona su pobijedili Arsenal (2:1) na svom Goodison Parku u posljednjoj utakmici 15. kola engleske Premier lige, u kojoj su domaćem timu poništena još dva gola.
06.12.2021. u 23:30

Ovo je bila prva pobjeda za Everton nakon niza od čak osam utakmica bez ligaškog trijumfa, tokom kojih su upisali šest poraza i dva remija.

Pobjedi se najviše obradovao trener Rafael Benitez, koji se nalazi pred ogromnim pritiskom posljednjih nekoliko dana.

Arsenal je došao u vodstvo golom Odegaarda u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Domaći tim je golovima Richarlisona u 79. minuti i Graya u posljednjim minutama meča stigao do preokreta i velike pobjede.

Treba istaći da je Richarlison postigao još dva gola, ali oba su mu poništena zbog ofsajda. Prvo je pogodio mrežu u 44., a onda i u 58. minuti.

Everton se trenutno nalazi na 12. mjestu na tabeli sa 18 osvojenih bodova, dok se Arsenal nalazi na sedmom mjestu, s pet bodova više. Prvi je Manchester City sa 35 bodova.