La Liga
Falcao "režirao" treći poraz Koemanove Barcelone
Fudbaleri Barcelone upisali su treći ovosezonski prvenstveni poraz nakon što su s 1:0 izgubili na gostovanju kod Rayo Vallecana u susretu 11. kola La Lige.
27.10.2021. u 20:56

Za novi poraz ekipe Ronalda Koemana pobrinuo se iskusni Radmel Falcao. Kolumbijski napadač je u 30. minuti postigao četvrti ovosezonski pogodak u šestom prvenstvenom nastupu. Asistirao mu je Argentinac Oscar Trejo.

Imala je i Barca svoje prilike, a najbolju je u 72. minuti promašio Memphis Depay. Nizozemski napadač nije uspio realizovati penal, tačnije Stole Dimitrievski je odbranio njegov udarac sa bijele tačke.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, pa je tim iz predgrađa Madrida stigao do šeste pobjede u ovoj sezoni zahvaljujući kojoj se nalazi na visokom petom mjestu sa 19 bodova. Barcelona je deveta sa četiri boda manje u odnosu na večerašnjeg protivnika.

Katalonci ne kaskaju mnogo za vodećim timovima, ali ono što brine navijače svakako je igra ekipe Ronalda Koemana, koja uopće ne liči na Barcelonu iz ranijih sezone.