PLBiH
Hebibović i Handžić srušili Tuzla City, Sarajevo na vrhu
Sarajevo je upisalo petu ovosezonsku pobjedu
15.09.2018. u 21:27

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su na Koševu Tuzla City u meču devetog kola Premijer lige BiH sa 2:0.

Golove za Bordo tim postigli su Hebibović i rezervista Handžić. Ovo je peta ovosezonska pobjeda Bordo tima, koja ih je, barem privremeno, smjestila na vrh tabele.

Oba pogotka u prvom međusobnom okršaju ovih timova viđena su u drugom dijelu. Najveći krivac što Sarajevo mrežu gostiju nije pogodilo u prvom poluvremenu je golman Nevres Fejzić.

On je u 38. minuti prvo skrivio penal, kada je srušio Ahmetovića, a zatim i zaustavio udarac Velkoskog sa 11 metara.

Minut kasnije Dupovac je bio u prilici, ali njegov udarac zaustavlja prečka.

Otpor gostiju slomljen je u 63. minuti. Odbrana Tuzla Cityja zaboravila je Hebibovića, čiji šut završava iza leđa Fejzića.

Pobjedu Bordo tima ovjerio je rezervista Haris Handžić u 78. minuti.

Zanimljivo, za Tuzla City ovo je šesti meč u kojem nisu postigli pogodak. Tim Slobodana Starčevića ranije je pogađao protiv Mladosti, GOŠK-a i Zvijezde 09.

Sarajevo u narednom kolu gostuje kod Krupe, a Tuzlaci idu na noge Čeliku.

Prije toga, oba tima će igrati utakmice šesnaestine finala Kupa BiH. Bordo tim u gostuje u Vrapčićima kod Veleža, a Tuzla City na Tušnju dočekuje Zrinjski.

U ranijim susretima devetog kola Sloboda je pobijedila Čelik sa 1:0, dok su u Ugljeviku Zvijezda 09 i Krupa odigrali susret bez golova.

Utakmica između Zrinjskog i Širokog Brijega je u toku.

Sutra se sastaju GOŠK - Mladost i Željo - Radnik.