Bundesliga
Hertha uspjela nadoknaditi tri gola zaostatka, Ibišević "krao" vrijeme
U premijernom susretu 24. kola Bundeslige viđena je prava golijada, a bodove su poslije 3:3 podijelili Fortuna Dusseldorf i berlinska Hertha.
28.02.2020. u 22:25

Bila je ovo utakmica s dva različita poluvremena, prvim, kojim je dominirao domaći sastav, i drugim, u kojem su gosti bili bolji rival.

Poslije prvih 45 minuta Fortuna je vodila s 3:0, i činilo se tada da će ekipa našeg Vedada Ibiševića, koji je i večeras bio na klupi za rezerve, doživjeti 12. ovosezonski poraz.

Poslije svega devet minuta igre domaćin je vodio s 2:0, a strijelci su bili Karaman u šestoj i Thommy tri minute poslije.

To nije bilo sve za prvi dio. Dok su gosti čekali posljednji sudijski zvižduk u prvom poluvremenu Karaman je postigao drugi gol večeras poslije druge Zimmermannove asistencije.

U nastavku totalno druga slika. Herta je autogolom Thommyja smanjila na 3:1 u 64. minuti, a samo dvije minute kasnije Cunha je Staru damu iz Berlina vratio u igru golom za 3:2.

Konačnih 3:3 postavio je poljski napadač Piatek udarcem s bijele tačke 15 minuta prije kraja.

Vedad Ibišević je gostujućem trener poslužio za "krađu" vremena, a u igru je ušao u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Golove s utakmice Fortuna Dusseldorf - Hertha pogledajte OVDJE.