ABA liga

Igokea se obrukala na gostovanju kod Olimpije

Objavljeno: 11.02.2019. u 20:14

Igosi su u Ljubljani doživjeli 13. poraz ove sezone

Košarkaški Igokee večeras su u posljednjem susreutu 19. kola ABA lige sa uvjerljivih 92:69 poraženi na gostovanju ko ljubljanske Olimpije.

Za sastav iz Laktaša ovo je bio treći vezani poraz, a ukupno 13. u ovoj sezoni regionalnog košarkaškog takmičenja.

Da se jedini bh. predstavnik u ovom takmičenju neće dobro proći na gostovanju u slovenskoj prijestolnici dala je naslutiti prva četvrtina koju su domaćini okončali s 12 poena prednosti (24:12).

Iako su u nastavku košarkaši Igokee zaigrali znatno bolje, Olimpija je bez problema održavala prednost iz uvodnog dijela susreta. Zmajčeki su tako na poluvrijeme otišli sa 15 poena viška (48:33).

U trećoj dionici domaći tim dodatno je povećao svoju prednost, pa je posljednjih deset minuta bila tek puka formalnost.

Prije posljednjeg kola Igokea se nalazi na pretposljednjem mjestu sa omjestom 6-13, dok posljednjeplasirana Krka ima skor 5-14.

Prvo ime u pobjedničkom timu bio je Luka Šamanić sa 18 poena, dok je Jan Špan ubacio četiri manje. Danilo Anđušić je sa 21 poenom bio najefikasniji igrač utakmice, ali to nije pomoglo mnogo Ikogei s obzirom da je još tek Marko Luković ubacio dvocifren broj poena (11).

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]