Grupa H
Južna Koreja u sudijskoj nadoknadi izborila osminu finala, Urugvaj ispao zbog lošije gol-razlike
Fudbalska reprezentacija Južne Koreje izborila je plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.
02.12.2022. u 18:03

Korejanci su sa 2:1 savladali Portugal.

Horta je u 5. minuti pogodio za vodstvo Portugala. Južna Koreja je u 27. minuti preko Kim Young-Gwona dolazi do 1:1.

Konačnih 2:1 i plasman u osminu finala Korejancima je donio Hee-Chan u 91. minuti.

U drugom susretu grupe H Urugvaj je savladao Ganu sa 2:0, ali je zbog slabije gol-razlike od Južne Koreje (falio im je još jedan postignut pogodak) ispao sa Mundijala.

Gana je u 21. minuti mogla do vodstva. Glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku a Rochet je sjajno odbranio udarac Ayewa.

Kazna za Gance stigla je pet minuta kasnije. De Arrascaeta je naišao na odbijenu loptu i pogodio za vodstvo Urugvaja.

Isti igrač u 32. minuti postavlja konačnih 2:0.

Portugal je u prošlom kolu osigurao prvo mjesto u grupi i plasman u nokaut fazu.

Južna Koreja je druga sa četiri boda, koliko ima i treći Urugvaj.

Posljednja je Gana sa tri osvojena boda.

Portugal će u osmini finala igrati protiv drugoplasiranog iz grupe G (u konkurenciji za to mjesto su Švicarska, Kamerun i Srbija), dok će Južna Koreja za protivnika imati Brazil.

Susreti grupe G kojima će biti kompletirana grupna faza ovogodišnjeg Mundijala na programu su večeras od 20 sati.