El Clasico
Katalonci u krizi: Real Madrid savladao Barcelonu
Fudbaleri Real Madrida slavili su protiv Barcelone sa 3:1 u El Clasicu koji je odigran danas na Santiago Bernabeu stadionu.
16.10.2022. u 18:07

Trijumf Kraljeva mogao se nagovijestiti već u u prvom poluvremenu, kada su domaći imali dva gola prednosti.

Benzema je u 12. minuti načeo mrežu Katalonaca, a prednost je udvostručio Valverde deset minuta prije odlaska na odmor.

Barcelona je djelovala nemoćno, ali su u finišu preko rezervista uspjeli da "zakuhaju" derbi.

Igrala se 83. minuta kada je Fati probio lijevu stranu, odigrao povratnu loptu, koja uz pomoć Lewandowskog dolazi do Torresa, a njemu nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Pet minuta kasnije Fati je mogao pogoditi za 2:2, ali je njegov atraktivan pokušaj završio pored gola.

Kazna je stigla u sudijskoj nadoknadi kada je Rodrigo sa bijele tačke pogodio za 3:1.