Remi Tuzle i Širokog
Močvara nije spriječila golijadu na Tušnju
Tuzla se može pohvaliti slanim jezerima u centru grada, a nekoliko kilometara dalje travnjak stadiona Tušanj često je natopljen slatkom vodom i nerijetko se pretvara u močvaru.
07.03.2022. u 16:55

U takvim uvjetima koliko-toliko gledljiv meč 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su Tuzla City i Široki Brijeg, a završilo je remijem - 2:2.

Dva puta su gosti vodili, domaći tim dva puta stizao deficit i osvojio bod koji sigurno neće zadovoljiti apetite Tuzlaka.

Širokobriježani su poveli u 25. minuti. Pogodio je Vukoja nakon slabe intervencije odbrane Tuzlaka.

Tuzla City je u finišu prvog dijela stvorila željeni pritisak, a u 45. minuti Džafić je uzdrmao prečku.

Domaći tim do poravnanja je došao u 58. minuti iz penala. Strijelac je bio Krpić, koji je uknjižio 12. gol u sezoni. Prethodno je jedan igrač Širokog nakon konfuzne reakcije gostujuće odbrane srušio rezervistu Tomaševića.

I kada se činilo da će tim Husrefa Musemića krenuti još jače i agresivnije, gosti su opet poveli. U 77. minuti pogodio je Mujan.

Ipak, nisu gosti dugo čuvali vodstvo. Samo tri minute kasnije Mehanović donosi remi domaćoj ekipi.

Tuzla City je drugi na tabeli sa 38 bodova, a Široki je na šesto mjestu sa 10 bodova manje.