EHF EURO 2020
Norveška drugi finalista, Danska za bronzu protiv Hrvatske
Rukometašice Norveški drugi su finalista Evropskog prvenstva nakon što su u polufinalu sa 27:24 savladali domaću selekciju Danske.
18.12.2020. u 22:09

U prvom poluvremenu utakmice u dvorani Jyske Bank Boxen u Herningu domaće rukometašice su bile bolji tim, a na poluvrijeme su otišle s tri gola prednosti.

VEZANI TEKST - Francuskinje ugasile hrvatski san o borbi za zlato, dva gola Ćamile Mičijević

Četiri pogotka bila je najveća prednost koju su imale Dankinje, no ni zaliha sa poluvremena nije im bila dovoljna u nastavku susreta.

S tri vezana pogotka Norvežanke su brzo prišle na minimalni zaostatak (14:15), a zatim su ubrzi i izjednačile.

U nastavku se uglavnom igralo gol za gol, da bi u drugoj polovini drugog poluvremena Norveška napravila seriju 6:1, koja je na kraju odlučila protivnika.

Mork sa šest golova bila je prvo ime norveške selekcije, dok su po četiri postigle Dale i Oftendal. U sastavu Danske Rej je postigla sedam golova.

Utakmica za treće mjesto između Hrvatske i Danske igra se u nedjelju s početkom u 15.30 sati, dok finale Norveška - Francuska počinje od 18 sati.