La Liga
Nova era: Barcelona bez Messija i Pjanića slavila protiv Sociedada
Fudbaleri Barcelone savladali su Real Sociedad na otvaranju nove sezone u španskoj La Ligi.
15.08.2021. u 21:56

Katalonci su slavili sa 4:2 u utakmici punoj simbolike - prvoj zvaničnoj otkako Lionel Messi više nije član tima sa Nou Campa.

Argentinski čarobnjak zbog proceduralnih prepreka nije mogao produžiti ugovor, pa je potpisao za PSG.

No, Katalonci su i bez njega izgledali sjajno i ubilježili su sigurnu pobjedu. Dvostruki strijelac bio je Braithwaite (45. i 59. minuta), a pogodio je Pique (19) na asistenciju novajlije Depayja.

Iako se činilo da je nakon sat igre sve gotovo, pravoj drami svjedočili smo u finišu meča. Lobete Cienfuegos je u 82. minuti smanjio na 3:1, a Oyarzabal tri minute kasnije pogađa za 3:2. Ipak, gosti nisu imali snage da izbjegnu poraz. Čak su u 91. minuti primili i četvrti gol, a pogodio je Sergi Roberto.

U sastavu Barce nije bilo ni našeg Miralema Pjanića, na kojeg trener Ronald Koeman očito ne računa u novoj sezoni.