Završnica turnira
Novak Đoković se plasirao u finale Roland Garrosa
Novak Đoković, treći teniser svijeta, plasirao se u u finale Roland Garrosa, nakon što je u polufinalu savladao Španca Carlos Alcaraza sa 3:1 u setovima.
09.06.2023. u 18:27

Đoković je dobio prvi set sa 6:3. Iako je Alcaraz imao break-šansu, srpski tenisač je s drugom set-loptom došao do vodstva.

Alcaraz (ATP 1) je drugi set dobio sa 7:5 i izjednačio rezultat na 1:1. Španac ovaj put nije propustio iskoristiti čak tri set-lopte.

Probudio se i proigrao u u drugom setu.

U trećem gemu trećeg seta, pri servisu Alcaraza, došlo je do prvog prekida. Alcaraz se požalio problem s grčevima u desnoj nozi. Meč je privremeno zaustavljen kod rezultata 1:1 da mu fizioterapeut izmasira bolno mjesto.

Alcaraz je morao predati gem jer nije mogao zatražiti medicinski time-out usred gema. Vratio se na teren i nastavio meč na Đokovićev servis. Publika je svaki Đokovićev servis nakon toga počastila zviždukom.

Đoković je treći set dobio rutinski sa 6:1, a istom rezultatom slavio je i u četvrtom.

U drugom polufinalu sastaju se Casper Ruud i Alexander Zverev.