200 metara delfin
Novi dan, novi uspjeh: Lana Pudar u još jednom polufinalu Evropskog prvenstva
Novi dan, novo polufinale. Lana Pudar je bez većih problema prošla kvalifikacije i izborila plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Rimu.
16.08.2022. u 09:26

Nakon što je sinoć ispisala historiju i osvojila bronzanu medalju na 100 metara delfin, jutros se plasirala u polufinale discipline 200 metara delfin.

U konkurenciji 22 takmičarke Lana je rutinski otplivala vrijeme 2:10.82 koje joj je osiguralo plasman među 16 najboljih (slavila u drugoj kvalifikacionoj grupi).

Plasman u polufinale izborila je i Amina Kajtaz, još jedna Mostarka, koja sada nastupa za Hrvatsku (2:14.10).

Treba li napominjati da je Lana Pudar i danas na 200 metara, kao i jučer kada je osvojila medalju, bila najmlađa takmičarka u bazenu.

Polufinale je zakazano za danas u 19.26 sati, dok je finale na rasporedu sutra od 18.16 sati. Nadamo se da će u njemu plivati i sjajna Mostarka i da će nas obradovati novom medaljom.