Miralem Pjanić, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, napustio je Barcelonu i karijeru će nastaviti u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Naš veznjka stigao je u ovu arapsku zemlju, gdje će potpisati ugovor sa ekipom Sharjaha.
- Sretan sam što sam ponovo u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Kontakti sa Sharjahom traju već neko vrijeme. Volio bih da osvajam trofeje, obećavam navijačima da ću dati sve od sebe - rekao je Pjanić za Sharjah sport TV.
Pjanić je, prema najavama iz Španije, raskinuo ugovor sa Barcelonom, a sa novim klubom potpisat će dvogodišnji ugovor.
Miralem Pjanic, speaking to @SharjahSportsTV: 'I am happy to be in the UAE again. The contacts with Sharjah have been going for a while.
— John McAuley (@_JMcAuley) September 7, 2022
'I would like to win trophies. I promise to the fans that I'll give my best.' #SharjahFC #ADNOCProLeaguepic.twitter.com/ZPruXr7rew