Liga prvaka
Raspoloženi Suarez srušio Inter, debakl Valencije na Mestalli, golijada na Anfieldu
Junak Barcelone je urugvajski napadač Luis Suarez
02.10.2019. u 22:54

Utakmicama u grupama E, F, G i H kompletirano je drugo kolo Lige evropskih prvaka.

Derbi večeri na Camp Nou stadionu u sklopu grupe F odigrali su Barcelona i Inter. Slavio je katalonski gigant sa 2:1 i to nakon preokreta, a junak Barce je Luis Suarez.

Gosti iz Milana poveli su na startu, već u trećoj minuti utakmice preko Martineza.

Inter je prednost čuvao do 58. minute, a onda Luis Suarez "hvata" sjajan volej i sa 16 metara matira Handanovića.

Konačnih 2:1 postavlja Suarez drugim pogotkom na utakmici u 84. minuti, nakon dodavanja Messija koji je osvojio veliki dio terena.

Ranije je u ovog grupi Borussija Dortmund upisala tri boda na gostovanju kod Slavije Prag, slavivši sa 0:2.

Barcelona i Borussija imaju po četiri boda, a Inter i Slavija po bod.

Spektakl su u grupi E na Anfieldu priredili Liverpool i Red Bull Salzburg. Slavili su Englezi sa 4:3. Činilo se na startu utakmice da će evropski prvak imati lagan zadatak, ali...

Aktuelni prvak Evrope vodio je sa 3:0, a Austrijanci su uspjeli poravnati na 3:3.

Za Liverpool su pogađali Mane u 9., Robertson u 25. i Salah u 36. minuti.

Hwang Hee-Chan je u 39. minuti pogodio mrežu Redsa i smanjio na 3:1, a Minamino u 56. u potpunosti vratio Salzbur u igru, pogodivši za 3:2.

Na 3:3 je poravnao Haland u 60. minuti, samo tri minute nakon ulaska u igru. Tri boda Redsima donio je Salag golom u 69. minuti.

Napoli je remizirao na gostovanju kod Genka rezultatom 0:0.

Italijanski predstavnik ima četiri boda, Salzburg i Liverpool po tri, a Genk jedan bod na kontu.

Lyon je u grupi G stigao do gostujuće pobjede protiv Leipziga sa 2:0, a Zenit je pred svojim navijačima pobijedio Benfiocu rezultatom 3:1.

U grupi H Ajax je razmio Valenciju na Mestalli rezultatom 3:0, dok je Chelseaju pripao puni plijen u Francuskoj kod Lillea (1:2).