Euroliga
Real se prošetao Italijom, Musu izdao šut za tri poena
Košarkaši Real Madrida slavili su ubjedljivu pobjedu na italijanskom tlu kod Virtus Bologne u 30. kolu Eurolige.
24.03.2023. u 21:10

Kraljevski tim trijumfovao je rezultatom 96:79, a pobjeda gostiju ni u jednom momentu meča nije dolazila u pitanje.

Real je u prvoj četvrtini došao do plus 14, a na odmor otišao sa 17 poena viška. U preostalih 20 minuta igre Bologna se uspjela približiti na sedam poena razlike, ali to je bilo sve od domaćih.

Džanan Musa igrao je 15 minuta i postigao je osam poena, od čega šest iz 10 pokušaja iz slobodnih bacanja, a jednom je bio precizan i za dva poena. Za tri poena je imao tri pokušaja, ali niti jednom nije pogodio.

Mario Hezonja je odigrao odličan meč sa 26 poena, a u stopu ga je pratio Guerschon Yabuselle sa 24 ubačena poena.

Kod Bologne je do 26 brojao Marco Belinelli.