Euroliga
Real slavio protiv Valencije, Musa nije imao svoju noć, ali...
Košarkaški Real Madrida ostvarili su novu pobjedu u Euroligi.
09.03.2023. u 22:48

Nakon što su prije dva dana doživjeli šokantan poraz od Baskonije na domaćem parketu, večeras su u Madridu savladali Valenciju sa 95:91.

Kraljevi su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 24:20. I drugi period pripao je Realu (25:20), koji je na odmor otišao sa devet poena prednosti (49:40).

Gosti su u trećem periodu serijom 12:4 uspjeli preuzeti vodstvo (53:55), ali je to bilo kratkog daha, jer su domaći uspjeli vratiti prednost i u zadnju četvrtinu ušli su sa šest poena prednosti (71:65). Stečenu prednost odbranili su u četvrtoj četvrtini i stigli do 19. ovosezonske pobjede u evropskoj eliti.

Džanan Musa nije imao svoju noć. Na parketu je proveo 23 minute, a ubacio je samo osam poena (jedna asistencija), uz promašenih pet uvodnih šuteva za tri poena.

Ipak, pogodio je trojku kada je bilo najpotrebnije, na 109 sekundi do kraja, kada su gosti stigli na pola koša zaostatka (85:84), te je tako prelomio meč u korist svoga tima.