Evropska liga
Remi u Salzburgu: Eintracht posljednji učesnik osmine finala
Fudbaleri Eintrachta posljednji su učesnik osmine finala Evropske lige za ovu sezonu nakon što su u odgođenom revanšu sa Salzburgom odigrali 2:2.
28.02.2020. u 20:07

Meč koji se trebao igrati u četvrtak, ali je odgođen zbog vremenski neprilika, ponudio je četiri gola i zanimljivu fudbalsku partiju, iako je tim iz Frankfurta u prvom meču slavio 4:1.

Prvaci Austrije poveli su u desetoj minuti golom Ulmera, ali je Silva 15 minuta prije kraja prvog poluvremena pogodio za izjednačenje.

I u nastavku je viđen po jedan pogodak na obje strane. Ekipa iz Mozartovog grada povela je ponovo u 72. minuti, a strijelac je bio Onguene.

Ipak, da fudbaleri Eintrachta neporaženi napuste Austriju pobrinuo se Silva drugim golom večeras, sedam minuta prije kraja utakmice.

Eintracht će se za plasman u četvrtfinala boriti sa švicarskim Baselom.

Golove s utakmice Salzburg - Eintracht Frankfurt pogledajte OVDJE.