Konferencijska liga
Saničanin i Partizan slavili na Kipru, Čataković ni minute u teškom porazu od Mourinhove Rome
Odigrani su svi mečevi prvog kola grupne faze Konferencijske lige, najnovijeg UEFA-inog klupskog projekta.
17.09.2021. u 00:23

Najuvjerljiviju pobjedu zabilježila je Roma, koja je na Olimpicu sa visokih 5:1 porazila CSKA iz Sofije. Vodstvo do kojeg je bugarski tim stigaou desetoj minuti preko Grahama Careyja kao da je samo naljutio rimsku Vučicu.

U nastavku je pet lopti završilo u mreži gostiju. U dva navrata je pogađao Pellegrini, dok su se po jednom u strijlce upisali El Shaarawy, Mancini i Abraham.

Težak poraz svog tima u Rimu bh. internacionalac Hamza Čataković odgledao je sa klupe.

Jose Mourinho je i nakon večerašnjeg meča ostao sa stopostonim učinkom na klupi Rome, u šestoj zvaničnoj utakmici upisao je šestu pobjedu.

Za razliku od Vučice, bivši Mourinhov tim, sastav Tottenhama, u prvom kolu remizirao je u gostima kod Rennesa, a rezultat je na kraju glasio 2:2.

U sastavu rumunskog prvaka Cluja, koji je poražen u gotima kod Jabloneca s 1:0, nije bilo Matea Sušića i Daniela Graovca.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Siniša Saničanin odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Partizana (2:0) na Kipru protiv Anorthosisa.