Sarajevo protutnjalo Trebinjem i izjednačilo se sa Željom, Sloboda uz mnogo sreće do boda u Konjicu
Fudbaleri Sarajeva protutnjali su Trebinjem i ostvarili visoku pobjedu protiv Leotara u 26. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.
15.04.2023. u 17:53

Bordo tim je na Policama trijumfovao rezultatom 3:0.

Vodeći gol za Sarajevo postigao je Zijkić u 31. minuti na asistenciju Džafića, na 2:0 je povisio Martinović poslije centaršuta Vrančića iz kornera, a u 85. minuti bilo je konačnih 3:0. Oliveira je postigao eurogol.

Sarajevo se sa ova tri boda uključilo u borbu za izlazak na euroscenu. Tim Mirze Varešanovića je šesti sa 39 bodova, koliko ima i petoplasirani Željezničar. Pod dva boda više imaju Široki na četvrom i Velež na trećem mjestu.

U drugoj utakmici koja je odigrana u istom terminu Igman i Sloboda remizirali su u Konjicu rezultatom 1:1.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Poveo je Igman u 31. minuti preko Ramića, a Sloboda je poravnala golom Kurtalića u 45. minuti.

Pravo je čudo što u prvih 45 minuta više lopti nije završilo u mreži gostiju iz Tuzle. Igman je četiri puta tresao okvir gola. Samo je Ramić tri puta pogađao prečku, a stativu je uzdrmao Hebibović.

Igman i Sloboda nastavit će bitku za opstanak do kraja sezone.

U još jednom sudaru konkurenata za opstanak Sloga je u Doboju golovima Stevanovića i Krstovskog slavila rezultatom 2:0.