Hitna Rezolucija o izbornoj reformi u BiH, koju je jučer usvojio Kongres evropske narodne stanke (EPP), a iz koje je izbačen HDZ-ov prijedlog o tzv. legitimnom prestavljaju, velika je pobjeda državotvorne i evropske politike Stranke demokratske akcije BiH, koju predvodi lider Bakir Izetbegović.
Saopćeno je ovo danas iz Kantonalnog odbora SDA Sarajevo.
VEZANI TEKST - Čović doživio poraz: Iz Rezolucije EPP-a izbačeno legitimno predstavljanje, osuđene blokade
- Prisustvo predsjednika Izetbegovića na 27. Kongresu EPP-a, koji je vodeća evropska politička snaga, njegovi susreti s najvažnijim evropskim političkim zvaničnicima i mjesto koje SDA ima među evropskim demokratama, najbolja su potvrda čvrstog evropskog kursa Stranke demokratske akcije.
Često usamljena u opiranju etničkim podjelama i daljoj dezintegraciji države, SDA među domaćim političkim oponentima nema konkurenciju u razbijanju blokade evropskih procesa, pa je jučerašnja Rezolucija EPP-a ohrabrujući signal njenom čvrstom suprotstavljanju secesionističkim i separatističkim politikama, čije ideje su jučer odbačene - navodi se u saopćenju KO SDA Sarajevo.