Liga nacija
Srbija se iskupila za poraz od Norveške, potop Švicarske
Fudbalska reprezentacija Srbije iskupila se za nedavni poraz od Norveške na startu Lige nacija.
05.06.2022. u 22:43

Tim Vladimira Stojkovića Piksija u drugom kolu Lige B na stadionu Rajko Mitić nadigrao je Sloveniju rezultatom 4:1.

Za Slovence je ovo drugi poraz, a u srbijanskoj prijestolnici slabo branjene prekida skupo su platili.

Srbija je povela golom Mitrovića u 24. minuti. Napadač Fulhama pogodio je glavom poslije kornera.

Šest minuta poslije Slovenija je poravnala. Mrežu Srbije zatresao je Stojanović.

Promjene nije bilo do 56. minute, a onda Milinković - Savić vraća prednost Orlovima. Slovenija je i ovaj pogodak primila glavom, nakon kornera.

Treći gol za Srbiju postigao je Luka Jović u 85. minuti. Ovoga puta Slovenci nisu kapitulirali poslije kornera, ali jesu nakon centaršuta. I Jović se u strijelce upisao na način da je glavom pogodio mrežu.

Konačan ishod postavio je Radonjić u sudijskoj nadoknadi.

U drugom meču ove grupe Norveška je kao gost nadigrala Švedsku sa 2:1. Dvostruki Strijelac bio je Haaland, a za domaće je pogodio Elanga.

Norveška nakon dva kola ima dvije gostujuće pobjede, odnosno šest bodova, Srbija i Švedska osvojili su po tri, a Slovenija je bez bodova.

U Ligi A Porttugal je razbio Švicarsku sa 4:0. Portugalci su od 15. do 39. minute postigli tri gola. Mrežu Švicaraca nečeo je Carwalho u 15., da bi Ronaldo golovima u 35. i 39. minuti povisio na 3:0. Konačan ishod postavio je Cancelo pogotkom u 68. minuti.

Češka i Španija su remizirali u Pragu rezultatom 2:2.

Česi su poveli preko Peseka u 4. minuti, a poravnanje Crvenoj furiji donio je Gavi u nadoknadi prvog dijela. Kuchta je u 66. minuti Česima vratio prednost, a konačnih 2:2 postavio je Martinez u 90. minuti.

Portugal i Češka imaju po četiri, Španija dva, a Švicarska je bez bodova.