Prijateljski duel
Srbija se revanširala bh. juniorima za težak poraz
Visokom pobjedom (4:0) juniorska reprezentacija Srbije revanširala se vršnjacima iz Bosne i Hercegovine za poraz (0:3) koji su prije dva dana doživjeli u Staroj Pazovi.
10.10.2021. u 17:15

VEZANI TEKST - Motika neće igrati za BiH: Samo sam čekao da obučem dres Srbije, da se prekrstim i poljubim grb

Srbija je dominirala tokom cijelog susreta meča i već u prvom poluvremenu propustila veliki broj šansi.

U finišu prvog dijela naša selekcija ostala je s deset igrača na terenu, što je domaća reprezentacija znala iskoristiti.

Srbija je povela u 49. minuti preko Miletića, a prednost je u 57. minuti udvostručio Nemanja Motika, fudbaler porijeklom sa Nišićke visoravni.

Petković je u 77. minuti zabio za 3:0, da bi devet minuta prije kraja Kovačević postavio konačnih 4:0.

VEZANI TEKST - Juniori BiH u Staroj Pazovi bolji od Srbije

Naši omladinci u novembru (10 – 16.) igraju prvi krug kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope, a rivali su im Francuska, Severna Makedonija i Albanija.

SRBIJA: Gočmanac (65. Janjić), Lazić, Krsmanović (83. Živković), Petković, Gluščević (46. Baždar), Stanković, Ajdar (73. Mićić), Motika (65. Bjeković), Miletić, Subotić (6. Kovačević), Hrstić (56. Ratkov).

BOSNA I HERCEGOVINA: Dalipagić, Musić, Cvjetinović, Šukilović (46. Trako), Šakota (46. Ilić), Krdžalić, Kahvić (41. Ramić), Mehmedović (46. Jaganjac), Čuić, Sučić, Kapetanović (83. Jovašević).