Pobjeda Juventusa
Stara Dama uz dosta muke zakazala polufinale sa Fiorentinom
Fudbaleri Juventusa pobijedili su Sassuolo rezultatom 2:1 u susretu četvrtfinala Kupa Italije.
10.02.2022. u 23:00

Juventus je došao u vodstvo ranim golom Dybale u trećoj minuti susreta. Sassuolo je nakon toga preuzeo terensku incijativu. U 24 minuti Traore je prošao odbranu Juventusa i postigao sjajan pogodak za izjednačenje.

Vlahović je u 37. minuti mogao dovesti Juventus u vodstvo, međutim golman gostiju je bio na visini zadatka.

U nastavku susreta Juventus je bio bolji rival. McKennie u 55. minuti pogađa stativu. Stara Dama je imala još nekoliko šansi, međutim mreže su mirovale do 88. minute. Vlahović sjajnim udarcem donosi Juventusu pobjedu i prolazak u polufinale.

Juventus će u polufinalu Kupa Italije igrati protiv Fiorentine. U drugom polufinalu sastaju se Inter i Milan.