Kvalifikacije za EP
Težak poraz Zmajeva, Crnogorci protutnjali Skenderijom
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je i drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.
16.10.2022. u 21:30

Nakon što smo u četvrtak poraženi u Mariboru od Slovenije (20:28), večeras je u Skenderiji Crna Gora slavila sa 36:25.

Zmajevi su odigrali katastrofalno prvo poluvrijeme. Već u uvodu utakmcie moglo se naslutiti da mnogo stvari ne štima, a potvrđivao je to i rezultat. Crnogorci su odmah otišli na dva gola prednosti (2:0, 3:1, 4:2), a golom Davidovića u sedmoj minuti došli smo na gol zaostatka.

Činilo se tada da smo se stabilizovali, ali... Uslijedila je serija gostiju od 6:1 za plus šest (10:4).

Potom nas je u životu držao Panić sa tri vezana gol, ali je u odbrani i dalje škripalo, što se odrazilo i na rezultatu.

Prednost Crne Gore rasla je iz minute u minut, pa su gosti do odlaska na odmor osigurali dvocifrenu prednost (21:11).

Bolje smo otvorili drugo poluvrijeme, imali seriju 4:1, te promašili kontru za minus šest. Ubrzo su to gosti kaznili i ponovo vratili prednost od devet golova (16:25). Već tada je bilo jasno da bodovi neće ostati u Sarajevu, a do kraja smo nastojali da izgubimo sa što manjom razlikom.

U 50. minuti imali smo i minus 11 (19:30), ali smo na kraju izgblegli katastrofu.

U drugom meču naše grupe Slovenija je uz dosta muke slavila na gostovanju kod Kosova (29:24).