TOK UTAKMICA: Borac - Velež 2:0, Široki B. - Krupa 1:0, Sloboda - Olimpik 2:0
Danas su na rasporedu tri susreta 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
04.10.2020. u 14:40

Sloboda i Olimpik igrali su od 15 sati, a Tuzlaci su slavili sa 2:0. Od 18 sati igraju Široki Brijeg i Krupa, odnosno Borac - Velež.

Tekstualne prijenose utakmica sa Pecare i Gradskog stadiona možete pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________________________________________________________________

Kraj u Banjoj Luci i na Pecari.

88. minut: GOOOOOOOOLLLL. Borac je povisio prednost, pogodio je Cruz. Zanimljivo, Brazilac je pogodio dok je u petercu povrijeđen ležao Bihorac, stoper Veleža. Gigoviću, naravno, nije palo na pamet da zaustavi igru.

80. minut: Dvije velike prilike za Borac, ali su izblokirani Zakarić i Brtan.

60. minut: GOOOOOOOOLLLLLL. Zakarić pogađa za vodstvo Borca.

51. minut: Crveni karton dobio je Brandao, napadač Veleža! Sudija Gigović pokazao je drugi žuti, odnosno crveni karton napadaču Rođenih.

48. minut: Bobić je zaustavio pokušaj Vranješa.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Zakarić iz slobodnjaka šutira preko gol. Poluvrijeme je u Banjoj Luci.

34. minut: Velika prilika za Ziljkića, ali šutira pored gola.

33. minut: Brandao mlako šutira, a Pavlović brani.

29. minut: Zikljić je zagrijao dlanove golmanu Veleža.

26. minut: Konačno je sudije Gigović dosudio i jedan prekršaj za Velež, iako nije sankcionisao Zakarića, koji je oštrim prekršajem zaustavio Bihorca. Ali zato je jedva dočekao da pokaže žuti karton Brandau.

25. minut: Velež je zaprijetio iz kornera, ali Pavlović boksuje loptu.

19. minut: Velika prilika za Borac, ali promašio je Lukić.

16. minut: Nova sjajna prilika za Široki. Toni Jović šutira, trese se okvir gola Krupe.

14. minut: GOOOOOOOOOLLLLLL na Pecari. Široki Brijeg je poveo protiv Krupe, strijelac je Dino Ćorić.

9. minut: Zeljković je šutirao, ali lopta odlazi pored gola Borca.

5. minut: Na Pecari po jedna jedna šansa na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata.

2. minut: Velika prilika za Borac. Vranješ je šutirao, ali Bobić spašava Velež.

1. minut: Počele se današnje dvije utakmice.

17.55 sati: Uskoro počinju utakmice Borac - Velež i Široki Brijeg - Krupa.

Kraj na Tušnju, pobjeda Slobode.

83. minut: Rezervista Hasanović je zaprijetio, ali je šutirao pored gola.

73. minut: Jenjavaju napadi Olimpika, čini se da gosti nemaju snage da se vrate u utakmicu.

54. minut: Opet golman Slobode spašava svoj tim. Sada je šutirao Milanović.

52. minut: Golubović sada spašava Slobodu.

46. minut: Odmah je zaprijetio Olimpik, ali Golubović brani udarac Šišića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: GOOOOOOOOOLLL. Sloboda vodi sa 2:0. Nekoliko minuta trajala je konfuzija na Tušnju, jer sudija Grbić nije bio siguran da li je gol ili korner. Prvo je pokazao na korner, a potom na centar... Uslijedili su protesti i jednih i drugih igrača, a Grbić je tek nakon konsultacija sa četvrtim sudijom pokazao na centar i priznao gol.

42. minut: Olimpik je zaprijetio preko Hadžanovića, ali je šutirao pored gola.

34. minut: GOOOOOOOOLLLL. Sloboda vodi golom Amara Beganovića.

30. minut: Mujagić snažno šutira sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola.

25. minut: Bez većih uzbuđenja na Tušnju.

9. minut: Velika prilika za Tuzlake, ali je udarac Dženisa Beganovića izblokiran.

5. minut: Zaprijetio je Olimpik nakon prekida, ali je odbrana Slobode izblokirala njegov udarac.

1. minut: Počeo je meč na Tušnju.

14.50 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Sloboda - Olimpik u kojoj će Vukovi tražiti prvu gostujuću pobjedu u sezoni.