26. kolo, PLBiH
TOK UTAKMICA/ Leotar - Sarajevo 0:3, Igman - Sloboda 1:1, Sloga - Posušje 2:0, Široki Brijeg - Borac 2:3
Današnjim mečevima kompletirano je 26. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
15.04.2023. u 15:04

Sarajevo je ubjedljivo u Trebinju savladalo Leotar sa 3:0, Sloga je u Doboju bila bolja od Posušja rezultatom 2:0, a Igman i Sloboda remizirali su u Konjicu rezultatom 1:1.

Borac je u triler završnici na Pecari savladao Široki sa 3:2.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

Kraj.

90+4 GOOOOOOOOL. Preokret na Pecari. Borac vodi. Hat-trick Mrkaića.

90+3: GOOOOOL. Borac je izjednačio. Ninković je ubacio u peterac, a Mrkaić postigao drugi gol na meču za 2:2.

90. minut: Šest minuta nadoknade.

90. minut: Lukić pada u šesnaestercu i traži penal, odmahuje Topalović rukama.

85. minut: Žestok sudar Subića i golmana Josipovića. Posao za ljekatsku službu dva tima. Subić je ostao bez svijesti, brzo mu je pritrčao sudija Topalović i izvadio kapitenu Borca jezik iz usta. Poslije ukazane pomoći Subić je napustio igru. Srećom bez pomoći nosila, nego na svojim nogama.

75. minut: GOOOOOL Marijan Ćavar pogađa sa distance za nov prednost Širokog. Topovski je šutirao kapiten Širokog, golman gostiju nije imao šanse.

46. minut: Nastavljen je susret.

Okončan je prvi dio na Pecari.

GOOOOOL. Borac je izjednačio. Strijelac je Mrkaić. Odlično se snašao napadač Banjalučana nakon ubačaja Lagundžića.

25. minut: Oštar start Predragovića na centru, domaći igrači i navijači traže javnu opomenu, ali sudija Topalović je veznjaku Borca progledao kroz prste.

4. minut: GOOOOOOL. Široki vodi. Lukić je pogodio mrežu Borca. Ćavar bilježi asistenciju.

1. minut: Počela je utakmica na Pecari.

Kraj i u Doboju. Pobjeda Sloge rezultatom 2:0.

Pobjeda Sarajeva u Trebinju rezultatom 3:0, Igman i Sloboda su remizirali u Konjicu rezultatom 1:!.

85. minut: GOOOOL. Sarajevo stiže do trećeg gola. Golčina Oliveire. Vidio je Brazilac da je golman Leotara napustio svoju mrežu, uhvatio volej i sa distance pogodio mrežu.

75. minut: Sarajevo bez većih problema čuva prednost na Policama.

75. minut: Tražili su igrači Slobode penal, sudija Kazlagić nije se oglasio.

73. minut: Zaprijetila je Sloboda preko Osmankovića nakon centaršuta Pervana iz kornera, brani Ćeman.

65. minut: Adam Vošnjak, veznjak Slobode je teže povrijeđen. Na terenu su ušla kola hitne pomoći, ali Slovenac je uz pomoć ljekarske službe na nogama napustio igru. Radi se o povredi koljena i vjerovatno će morati u bolnicu na daljnje preglede.

60. minut: GOOOL. Sloga ima dva gola prednosti protiv Posušja - 2:0.

59. minut: GOOOOOOL. Sarajevo je uduplalo prednost. Martinovič pogađa glavom poslije centaršuta Vrančića iz kornera.

53. minut: GOOOOL. Sloga je povela protiv Posušja. Stevanović je strijelac.

51. minut: Igman nastavlja s napadima u drugom poluvremenu. Dobre šanse imali su Bodul i Denković, ali bili su neprecizni.

46. minut: Nastavljene su utakmice. Odmah na startu Vrančić je probao iz slobodnjaka, lagan plijen za Puletića.

U Doboju Sloga - Posušje ništa - ništa.

Završeno prvo poluvrijeme i u Konjicu - 1:1.

45. minut: GOOOOOL. Kažnjen je Igman za sve promašaje. Kurtalić je glavom zatresao mrežu Konjičana poslije centaršuta Husejinovića iz kornera.

Poluvrijeme u Trebinju. Sarajevo na odmor nosi minimalnu prednost.

44. minut: Prvi ozbiljniji pokušaj Slobode. Centrirao je Mešić, Delić glavom sa 11 metara šalje loptu pored gola.

44. minut: Kombinacija Ziljkić - Avramovski, pokušao je strijelac jedinog pogotka na meču lobovati Puletića, ali snašao se čuvar mreže Trebinjaca.

40. minut: Prečka ponovo saveznik Slobode. Još jednom se zatresla prečka nakon kornera. Ramić je probao glavom.

40. minut: Nema golova u Doboju.

40. minut: Avramovski trese mreže, ali je pogodak poništen.

37. minut: Nova prilika za Igman, Denković je pokušao glavom, Erić odbranio.

32. minut: GOOOL. Igman vodi protiv Slobode. Pogodak Ramića protiv bivšeg kluba.

32. minut: GOOOOOL. Sarajevo vodi na Policama. Ziljkić je strijelac, asistent Džafić.

24. minut: Ramić nakon kornera pogađa prečku. Treći put domaći tresu okvir gola.

21. minut: Igman sada poslije prekida pogađa prečku. Ramić nije imao sreće.

15. minut: I dalje bez golova na tri duela.

5. minut: Slobodan udarac za Igman, Hebibović je zatresao stativu, Dosta sreće za Tuzlake.

3. minut: Handžić šutira iz slobodnog udarca, brani Dizdarević.

1. minut: Počele su utakmice, Leotar prijeti već u prvoj minuti nakon kornera, ali ostalo je 0:0.

15:44 Današnji program donosi nam dva sudara direktnih rivala u borbi za opstanak (Igman - Sloboda, Sloga - Posušje), dok Sarajevo u Trebinju ima priliku da se priklljuči pozicijama koje vode u Evropu. Od 18.30 sati igraju Široki Brijeg i Borac.