TOK UTAKMICA/ Tuzla City - Borac 1:1, Posušje - Željo 2:0, Radnik - Široki 1:2
Danas će biti kompletirano 14. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
24.10.2021. u 12:50

Nakon duela Posušja i Željezničara (2:0), te Radnika i Širokog Brijega (1:2), na Tušnju su snage odmjerili Tuzla City i Borac. Meč je okončan bez pobjednika 1:1.

Tuzla City: Brajlović, Šukilović, Morris, Nukić, Mehidić, Čeliković, Karjašević, Doffo, Džafić, Ubiparip, Krpić

Borac: Pavlović, Jovanović, Strahinja, Ćorić, Begić, Vojnović, Subić, Lukić, Vranješ, Kulašin, Zakarić

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

21:27Kraj na Tušnju.

76. minut: Vranješ napušta igru, mijenja ga Molls.

76. minut: Musemić je zbog prigovora dobio žuti karton.

72. minut: Mehanović trese stativu.

68. minut: Moraitis mijenja Lukića.

65. minut: GOOOOL. Mehidić je postigao sjajan gol. Sve je sam uradio, oslobodio se Zakarića, ušao u šesnaesterac i onda topovskim udarcem po zemlji matirao Pavlovića za 1:1.

64. minut: Atraktivan pokušaj Mehanovića makazicama, nema promjene rezultata.

63. minut: Vojnović šutira, lopta ide pored gola.

60. minut: Bez pravih prilika. Borac čuva stečenu prednost.

46. minut: Kod Tuzla Cityja na terenu je Petar Mišić, a Milan Vušurović u timu Borca. Mustafa Šukilović i Enver Kulašin ostali su u svlačionici.

20:18 Kraj prvog poluvremena. Gol Vranješa iz penala jedini je vrijedan pažnje u prvih 45 minuta.  Meč je dosta isprekidan, sa čak 24 prekršaja...

39. minut: GOOOOL. Vranješ je siguran s bijele tačke. Borac vodi.

38. minut: Penal za Borac. Morris je igrao rukom.

23. minut: Žuti karton za Čelikovića.

7. minut: Mirzad Mehanović mijenja Voju Ubiparipa.

5. minut: Ubiparip se žali na povredu. Čini se da će Musemić biti primoran da izvrši prvu izmjenu.

1. minut: Sudija Mateo Musa označio je početak meča na Tušnju.

19:22 Borac i Tuzla City u srijedu su u Banjoj Luci igrali zaostali meč trećeg kola PLBiH koji je završen rezultatom 1:1.

Kraj u Bijeljini. Široki je protiv Radnika slavio sa 2:1.

85. minut: GOOOOL. Dominik Begić pogađa mrežu Želje. Sada je 2:0. Posušje pred pobjedom poslije 77 dana.

69. minut: Kosorić ruši Barišića zbog čega je dobio žuti karton.

67. minut: Bekrić i Gasal su u igri, Crnčević i Juričić napustili su travnjak.

66. minut: Bojo je pao u šesnaestercu Posušja, sudija Petrović smatra da se radi o simuliranje pa je veznjak Želje zaradio žuti karton.

62. minut: Sinan Ramović, bivši fudbaler Želje, ušao je u igru umjesto Ilinkovića.

61. minut: Odlično su domaći izigrali odbranu Želje, Begić šutira, Bender vrhom prstiju odbija loptu u korner.

60. minut: Beća mijenja Malića kod Želje.

58. minut: GOOOOOL. Radnik je smanjio deficit protiv Širokog. Sada je 1:2. Pogodio je Šarić.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme na oba susreta.

45. minut: Velika prilika za Želju nakon kornera i loše reakcije golmana Posušja. Vrhovac ne pogađa mrežu. I u Posušju igrači odlaze na odmor.

Poluvrijeme u Bijeljini. Široki nakon prvih 45 minuta ima dva gola prednosti protiv Radnika.

35. minut: Izmjena u Želji. Blažević mijenja Subašića. Prethodno su domaći tražili penal kada je Milanović pao u šesnaestercu, a sudija Petrović samo je odmahnuo rukom.

30. minut: Žuti karton za Milanovića iz Posušja zbog starta nad Mekićem. U nastavku napada pomoćni sudija signalizira prekršaj Zdunića u napadu, što je razbjesnilo sve u ekipi Željezničara.

27. minut: GOOOOL. Široki stiže do drugog pogotka u Bijeljini. Brekalo je sada strijelac.

27. minut: Prijeti Željo preko Crnčevića, čiji udarac je izblokiran.

21. minut: GOOOOOL. Lučić dovodi Posušje u vodstvo. Sjajno je ljevonogi fudbaler pogodio iz slobodnog udarca. Šutirao je ispod živog zida i matirao Bendera.

13. minut: Malić je "požutio" u timu Željezničara.

13. minut: GOOOOL. Široki vodi u Bijeljini. Ćavar je pogodio mrežu Radnika.

13:00 Počele su obje utakmice.

12:55 Meč u Posušju sudi Dragan Petrović, a u Bijeljini Zoran Grbić.