Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/ BiH - Crna Gora 74:66
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je savladala Crnu Goru u tuzlanskom Mejdanu rezultatom 74:66 u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i zadžala šanse za plasman na smotru najboljih selekcija svijeta.
23.02.2023. u 19:43

Zmajevima je za plasman na Svjetsko prvenstvo potrebna pobjeda u posljednjem kolu u nedjelju protiv Mađara, uz trijumf Češke nad Crnom Gorom u Podgorici.

Tekstualni prijenos ovog susreta pratili ste na portalu Faktor.

- - - - - - - - - - - - - - -

KRAJ MEČA.

4. četvrtina

8. minut: Vrabac donosi vodstvo našim momcima, 61:59.

5. minut: Gegić pogađa trojku, Zmajevi ponovo vode.

4. minut: Crnogorci vode 55:54. Zmajevi i dalje bez poena u posljednjoj dionici.

1. minut: Gosti smanjuju prednost Zmajeva, 54:50.

3. četvrtina

9. minut: Gegić pogađa, njegovih 11 poena večeras, 51:48 vode Zmajevi.

4. minut: Nova trojka Robersona, sjajna partija Zmaja u dosadašnjem toku meča.

2. minut: Treća trojka Robersona, vodimo 39:37.

1. minut: Vrabac poenima otvara drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme: Crna Gora ima vodstvo 37:34.

2. četvrtina

9. minut: Zakucavanje Gegića, Crnogorci vode 34:31.

6. minut: Dvije vezane trojke Crnogoraca, gosti imaju šest poena prednosti.

20:29 sati: U drugom susretu naše grupe Francuska je savladala u gostima Češku 72:59.

5. minut: Perry ponovo pogađa trojku, Halilović uzvraća sa druge strane, 24:24.

3. minut: Zakucavanje Gegića, Zmajevi dolaze do vodstva.

2. minut: Gegić pogađa oba slobodna bacanja, gosti imaju poen prednosti.

2. minut: Crnogorci otvaraju četvrtinu poenima.

1. četvrtina

Kraj prve četvrtine. Crna Gora vodi 19:18.

9. minut: Uslijedio je period u kojem su se smjenjivala vodstva, međutim Crnogorci pomoću nezaustavljivog Perryja dolaze do četiri poena prednosti.

7. minut: Trojke Robersona i Lazića, Zmajevi dolaze do prvog vodstva na meču 11:9.

3. minut: Roberson pogađa trojku, 4:3 vodi Crna Gora. Zmajevi su tri minute bili bez poena.

2. minut: Prvi poeni na meču. Crna Gora vodi 2:0.

1. minut:  Počeo je meč u Mejdanu. Sretno Zmajevi!

19:55 sati: Himna Jedna si jedina se ori Mejdanom.

19:54 sati: U toku je intoniranje himni.

19:50 sati: Reprezentacija Crne Gore pozdravljena je aplauzom prilikom izlaska na zagrijavanje, a naši momci dočekani su skandiranjem "hoćemo pobjedu".

19:48 sati: U drugom susretu naše grupe Češka protiv Francuske na poluvremenu vodi rezultatom 36:27.

19:47 sati: Bh. košarkaši igraju u sastavu: Ismet Sejfić, John Roberson, Miralem Halilović, Amar Gegić, Kenan Kamenjaš, Sani Čampara, Ajdin Penava, Aleksandar Lazić, Adin Vrabac, Haris Delalić, Đorđe Topolović i Amsal Delalić.

19:44 sati: Sjajna atmosfera u Mejdanu. Zmajevi će na ovom susretu imati podršku preko 4.500 navijača.

19:42 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Crna Gora.