TOK UTAKMICE/ Široki Brijeg - Igman 0:0
Posljednji meč 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Pecara odigrali su Široki Brijeg i Igman.
10.04.2023. u 17:41

Završeno je bez pobjednika, ali i pogodaka, najnepopularnijim rezultatom 0:0. Zadovoljniji mogu biti u Igmanu jer ovaj bod može biti vrijedan u borbi za opstanak, ali tim Husrefa Musemića možda može žaliti i što u Konjic ne nosi puni plijen, s obzirom na to da su na Pecari bili bolji rival.

Široki Brijeg: Josipović, Pranjić, Mašić, Vukoja, Bagarić, Lukić, Musa, Pejić, Ćavar, Kuprešak, Tomić

Igman: Ćeman, Duraković, Drljević, Oremuš, Hrelja, Bodul, Dupovac, Denković, Mahmić, Jakupović, Ramić

Prvobitno je planirano bilo da se ova utakmica igra u petak, ali je odlukom FSBiH prolongirana za ponedjeljak.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

_________________________

Kraj utakmice. Podjela bodova na stadionu Pecara.

90+2. minut: Pad koncentracije u odbrani Igmana, Medić je bio u prilici, ali Ćeman brani. Korner za domaće.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

85. minut: Šut Bagarića, Ćeman lijepom paradom spašava svoju mrežu i izbacuje u korner.

83. minut: Udarac Denkovića brani Josipović.

75. minut: Mahmić u posljednji trenutak ispred Radića. Najbolja situacija za Široki na meču.

73. minut: Barišić u igri, Tomić van terena u timu domaćih.

67. minut: Ahmetović je zamijenio Bodula kod Igmana. Gosti sada s dvojicom napadača.

66. minut: Gužva u šesnaestercu Širokog nakon prekida, Jakupović šutira pored gola.

59. minut: Leopoldo umjesto Pejića u igri kod domaćih.

51. minut: Udarac Bodula sa distance lijevom nogom završava u rukama Josipovića.

48. minut: Blagi pritisak domaćih fudbalera u prvim minutama nastavka.

46. minut: Radić mijenja Lukića kod Širokog, a Bešagić je na terenu umjesto Hrelje kod Igmana.

18:49 Završeno je prvo poluvrijeme. Igman je imao više od igre, bolje prilike, a fudbaleri Širokog su u svlačionicu ispraćeni zvižducima s tribina.

44. minut: Tomić šutira pored gola.

39. minut: Uzvraća Igman. Denković je gađao u bliži ugao, Josipović se istakao odličnom odbranom.

38. minut: Prvi udarac domaćih. Ćeman je pogriješio, lopta je stigla do Lukića koji je šutirao, ali pored gola.

28. minut. Jakupoviću žuti karton. Za dres je na centru vukao Ćavara, sudija mu to nije oprostio.

26. minut: Ponovo Igman prijeti, ovoga puta Musa interveniše ispred Jakupovića.

24. minut: Opasan napad Igmana, Jakupović trese vanjski dio mreže. Konjičani su za sada bolji rival na terenu.

6. minut: Traže igrači Igmana penal. Denković je zavrnuo loptu, ona u ruku pogađa jednog prvotimca domaćih, ali sudija Musić pokazuje na korner. Čini se da je arbitar u ovoj situaciji mirne duše mogao pokazati na bijelu tačku.

1. minut: Krenuo je meč na Pecari

17:52 Utakmicu u Širokom Brijegu sudi Admir Musić iz Hrasnice.