Sedmo kolo
TOK UTAKMICE/Zrinjski - Tuzla City 0:0
Zrinjski i Tuzla City remizirali su u zaostalom meču sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
26.10.2022. u 16:44

Duel u Mostaru okončan je rezultatom 0:0, a sve premijerligaške ekipe sada imaju po 15 odigranih utakmica.

Tuzlake s klupe nije predvodio Dragan Jović, koji je zbog zdravstvenih problema hospitaliziran u Univerzitetsko-kliničkom centru Tuzla.

Tekstualni prijenos iz Mostara mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________

Kraj. Remi bez pogodaka Pod Bijelim brijegom.

85. minut: Blokiran pokušaj Bilbije.

84. minut: Slobodan udarac za Zrinjski na 17 metara od gola Tuzle poslije duela Bilbije i Kuzmanovića. Prigovarali su zbog ove odluke gosti, a Hrkač je zaradio žuti karton.

83. minut: Janković i Bekić napustili su teren.

82. minut: Sabljić i Memija pripremaju se da uđu u igru.

75. minut: Velika šansa za goste. Brz kontranapad je istrčao Karić, ali je u ključnom trenutku izgubio snagu pa je mlako šutirao, a Soldo odbrio u korner.

71. minut: Hrkač mijenja povrijeđenog Ferreyru.

66. minut: Karjašević umjesto Mišića u timu Tuzla Cityja.

65. minut: Dobra prilika za Malekinušića, Čeliković spašava goste.

62. minut: Malekinušić i Hadžić su u igri kod Zrinjskog.

60. minut: Sam je Bilbija istrčao pred golmana Tuzla Cityja, ali Barcola ponovo uspješan.

54. minut: Javna opomena za gostujućeg golmana Barcolu zbog odugovlačenja prilikom povratka lopte u igru.

46. minut: Nastavljen je meč.Očito nezadovoljan viđenim u veznom redu, Jakirović od prve minute nastavka umjesto Ilinkovića na teren šalje Zubairua.

Kraj prvog poluvremena. Miruju mreže u Mostaru.

45. minut: Sjajna prilika za Zrinjski. Janković je ponovo pokušao, ali lopta odlazi pored gola.

41. minut: Janković prijeti golu Tuzla Cityja, Mehidić glavom odbija loptu u korner.

37. minut: Opasan napad Tuzla Cityja. Najbolja prilika na meču za Mišića, Soldo sjajno brani.

10. minut: Prijete Tuzlaci, Kuzmanović šutira direktno u Soldu.

6. minut: Odličan šut Jankovića s vrha šesnaesterca i još bolja odbrana golmana Tuzla Cityja. Ostaje 0:0.

1. minut: Počela je utakmica.

16:46 Utakmicu sudi Ermin Sivac, zenički arbitar, na kojeg su se poslije utakmice sa Sarajevom obrušili iz Posušja, jer smatraju da ih je Sivac žestoko oštetio.

16:45 Prvih 11 Tuzlaka:

16:44 Sastav Zrinjskog