Premijer liga
Tuzla City produžio krizu Sarajeva, remi Veleža i Posušja
Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Sarajevo sa 1:0 u meču 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
30.09.2022. u 16:49

U Srebreniku nije bilo golova u prvom poluvremenu. Bordo tim je imao inicijativu, a najbolju priliku imao je Suljić, koji je u 13. minuti pogodio stativu.

Domaći nisu imali ozbiljnijih prilika, pa je golman Šahinović praktično bio bez posla u prvom dijelu.

Izabranici Dragana Jovića poveli su u 55. minuti. Sjajno su kombinovali su Ferreyra i Smajlagić, a napadač domaćih pogodio je za 1:0.

Mogli su Tuzlaci udvostručiti vodstvo nakon sat igre. Drobarov je napravio glupost, izgubio je loptu i skrivio penal, ali je Šahinović obranio penal Mišiću.

Do kraja susreta vrijedi istaći udarce Avramovskog i Kobiljara ali do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Tuzlaci su bar privremeno došli na lidersku poziciju, dok je Sarajevo ostalo na petom mjestu.

Treba istaći da Bordo tim u posljednjih devet mečeva ima samo jednu pobjedu.

U drugom susretu koji se igrao u istom terminu Velež i Posušje podijelili su bodove (1:1).

Fudbaleri Posušja bolje su otvorili utakmicu i poveli su u 14. minuti. Asistirao je Hanjulak, a pogodio Toni Jović. Rođeni su potom krenuli po izjednačenje, stvarali su prilike pred golom Posušja, a izjednačili su u 29. minuti je eurogol postigao Halilović.

Drugo poluvrijeme donijelo nam je slabiji tempo igre, a vrijedi izdvojiti prečku Begića iz 81. minute.