Uzbudljiva završnica u kanjonu Vrbasa: Krupa i Velež podijelili bodove
Krupa i Velež remizirali su u prvoj utakmici današnjeg programa 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
22.11.2020. u 14:54

Duel je okončan rezultatom 1:1, a golovi su viđeni u završnici utakmice.

Poveo je Velež u 77. minuti golom Mulića iz penala. Penal je skrivio neopreznim potezom golman domaćih Kolak, koji je promašio loptu i u glavu udario Zeljkovića. Adis Mulahasanović je bez mnogo dilema pokazao na kreč.

Slavlje Rođenih trajalo je samo pet minuta. Krupa dolazi do poravnanja preko rezerviste Aćimovića. Usamljeni Aćimović glavom je pogodio mrežu Bogdanovića, koji je poslije centaršuta Redžića otišao u prazno.

Remi je možda i najrealniji ishod današnjeg meča. Krupa je imala konkrentnije prilike, posebno kod rezultata 0:0.

Veležu je ovo čak peti remi u sezoni i sada ima 23 boda, što je dovoljno za šesto mjesto na tabeli. Krupa je 11. tim Premijer lige sa devet osvojenih bodova.

Od 15 sati na Koševu igraju Sarajevo i Olimpik, a Široki od 17 sati na Pecari igra protiv Radnika.