Borba za EURO 2021
Zakuhava se situacija u grupi 9: Belgija iznenadila Njemačku
17.11.2019. u 18:02

Mlada reprezentacija Belgije danas je u Freiburgu s 3:2 savladala selekciju Njemačke.

Belgijanci s kojima je naš U21 tim remizirao u gostima poveo je u 26. minuti, a strijelac je bio Vanheusden. Isti igrač imao je prili da sedam minuta kasnije udvostruči prednost, no nije se proslavio kod izvođenja jedanaesterca.

Kazna je ubrzo stigla kada je Schlotterbeck pogodio za 1:1 u 38. minuti. Ipak, dvije minute prije kraja prvog poluvremena Openda se pobrinuo za novo vodstvo Belgijanaca. Isti igrač je u 70. minuti povisio na 1:3.

Zinho Vanheusden je autogolom vratio Nijemce u igru devet minuta prije kraja, no na sreću po njega rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice, pa je Belgija tako izbila na lidersku poziciju grupe 9 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Dženis Burnić, fudbaler koji se jedno vrijeme spominjao kao potencijalni Zmaj, poraz Njemačke se odgledao sa klupe za rezerve.