Juniorska kategorija
Željo pobijedio Zrinjski i olakšao Sarajevu put do titule prvaka BiH
Juniori sarajevskog Željezničara danas su u Centru Safet Zajko savladali Zrinjski u 22. kolu Omladinske Premijer lige (U-19) rezultatom 2:1, čime su Zrinjskom znatno smanjene šanse za osvajanje naslova prvaka Bosne i Hercegovine.
29.04.2023. u 16:39

Vodstvo Plavima donio je pogodak Anela Pirića u 27. minuti utakmice, ali gosti se nisu tek tako predali i Adnan Berbić je poravnao u 35. minuti za konačan ishod prvog dijela.

Međutim, Željezničar je u ranoj fazi drugog poluvremena stigao do drugog pogotka, a u 58. minuti je za konačan ishod utakmice pogodio Emir Dugić.

Zrinjski je četiri kola do kraja ostao na 49 bodova, dok Sarajevo ima 53 boda uz utakmicu manje.

Željezničar nakon današnje pobjede ima 30 bodova i zauzima osmo mjesto na tabeli.