open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Ko je otvorio česmu
Mačka najvjerovatnije krivac za poplavu nizozemske gradske vijećnice, šteta ogromna
AUTOR: Omropfryslan/Fena
26.05.2024. u 09:45
get url
text
Poplava u gradskoj vijećnici Dokkume
Poplava u gradskoj vijećnici Dokkume
FOTO: Screenshot/X - Volcaholic
Mačka je najvjerovatnije izazvala poplavu u gradskoj vijećnici Dokkuma u Nizozemskoj, prouzročivši ukupnu štetu od 325.000 eura.
Mačka je otkrivena u gradskoj vijećnici tokom građevinskih radova, izvijestila je televizijska kuća Omrop Fryslan. Kako mačku nije bilo moguće uhvatiti, zgrada u regiji Frisia je privremeno zaključana.
Mačka je potom vjerovatno otvorila česmu, zbog čega je voda neprimjetno curila poplavivši s vremenom neke prostore vijećnice, namještaj i zidove.
Šteta je bila toliko velika da su neki zaposlenici morali privremeno raditi u drugoj zgradi. Trebalo je zamijeniti neke zidove i podove.
Prvobitno se mislilo da će šteta biti nekoliko desetaka hiljada eura, ali je na sjednici gradskog vijeća održanoj ovih dana predstavljen konačni račun o šteti od gotovo 325.000 eura.
Štetu će, kako je navedeno, platiti osiguranje.
U konačnici nije bilo moguće bez sumnje dokazati da je mačka zapravo odgovorna za otvorenu česmu, jer nitko nije svjedočio da je životinja to učinila.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.