- On je proglasio vrlo jasan cilj da Ukrajinu, kakva je danas, treba promijeniti - rekao je Fedorov iz Moskve.
- Poznajem ga mnogo godina, neće stati. Najvjerovatnije će u narednih pet do šest dana vojna operacija biti proširena na mnogo više teritorija, uključujući i Odesu - predviđa on.
- Ruska vojska će opkoliti Kijev, a onda će biti neka vrsta ultimatuma za možda 24 sata da Zelenski podnese ostavku, da vlada podnese ostavku, da proglasi nešto kao privremenu vladu ili tako nešto, jer sa vojnog stanovišta, vrlo je opasno započeti vojni napad na Kijev – to može donijeti veliku štetu - dodao je Fedorov za Al Jazeeru.
- Također, ne zaboravimo da Kijev igra veoma važnu ulogu u historiji Rusije, u Rusiji ga zovu majkom svih ruskih gradova - naglasio je on.