Nezaustavljivi
Al Arabi slavio u derbiju: Cvikin tim drugi na tabeli, na dva boda do lidera
Tri pobjede u prvenstvu, dvije u Kupu i jedan prvenstveni remi učinak je Al Arabija otkako je najtrofejniju kuvajtsku ekipu preuzeo naš strateg Rusmir Cviko.
01.11.2022. u 20:06

Al Arabi je večeras u derbiju 8. kola slavio u gostima kod ekipe Kazma sa 3:2 i tako skočio na drugu poziciju sa 13 osvojenih bodova, dva manje od lidera Al Kuwaita.

Gosti su poveli u 13. minuti golom Al Enezija, a Al Sala je udvostručio prednost u 29. minuti.

Arsan je smanjio u 40. minuti na 1:2, ali je do odlaska na odmor Al Hashan vratio dva gola prednosti gostujućem timu.

Do kraja meča domaći su uspjeli ublažiti poraz golom Lafija z 84. minuti.

Sjajni rezultati Al Arabija rukopis su Cvike i njegovog stručnog štaba (sa sobom je poveo Edina Prljaču i Elvisa Karića).

Naš stručnjak koji je sa bio trener u A reprezentaciji BiH, a sa dosta uspjeha je radio u Željezničaru i Kini već dva puta je proglašavan za trenera kola. Nema sumnje da će ovaj epitet ponijeti i nakon što je u gostima srušio ekipu koja je do večeras bila na drugoj poziciji.